איתור נזילות במצלמה טרמית

מה צריך לדעת על מצלמות תרמיות?

מצלמה תרמית היא כלי חיוני לאיתור נזילות, משום שהיא יכולה לסייע באיתור מקור הנזילה מבלי לגרום נזק. מדובר במכשיר מתקדם שיודע לאתר נזילות ודליפות על ידי המרת גלי אינפרא אדום לתמונה ויזואלית שאפשר להסיק ממנה מידע על הנזילה.

המצלמה התרמית יכולה לשמש לאיתור נזילות בכל רחבי הבית, והיא יודעת לחדור דרך עצמים מוצקים. המצלמה מסוגלת לראות דרך קירות, רצפות, דרך התקרה ואל תוך צינורות ומערכות ביוב.

המצלמה התרמית לאיתור נזילות נחשבת לטובה ויעילה יותר בהשוואה לשיטות אחרות לאיתור נזילות, בראש ובראשונה בגלל היכולת שלה לאתר נזילות בקלות ובמהירות ומבלי לגרום נזק לרכוש. המצלמות האלו הן גם מדויקות מאוד, עד לרמת הסנטימטרים הבודדים. בנוסף, הן ניידות ואפשר לקחת אותן ממקום למקום.

איתור נזילה במצלמה טרמית

נעים להכיר: מצלמה טרמית לאיתור נזילות

איתור נזילות במצלמה תרמית היא שיטה לא הרסנית, שלא גורמת לנזק לבית ללא צורך, ובגלל זה היא נחשבת לשיטה אפקטיבית לאיתור נזילות שיכולה לחסוך לכם זמן וכסף.

יכול להיות שלא ידעתם שכל העצמים בעולם פולטים קרינת אינפרא אדום בעוצמות שונות. המצלמה תרמית מזהה את הקרינה הזו, וממירה אותה לתמונה שאיש מקצוע מיומן יכול לפרש. תמונה זו נקראת תרמוגרמה. ניתן להשתמש בתרמוגרמות לזיהוי נקודות חמות וקרות בתוך אזור הסריקה, מה שיכול להעיד על כך שקיימת נזילה או דליפה.

איתור נזילות במצלמה תרמית — מה כל כך מיוחד בה?

יש יתרונות רבים לשימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות. מצלמות תרמית היא דרך מתקדמת וחסכונית לאיתור נזילות, ויש לה מספר יתרונות על פני שיטות אחרות לאיתור נזילות.

מצלמה תרמית יכולה לזהות דליפות קטנות מאוד שקשה למצוא בשיטות אחרות. על ידי זיהוי של הפרשים בטמפרטורה באזור הנסרק המצלמה התרמית מזהה את הדליפה ומאפשרת לטפל בה בצורה כירורגית ומדויקת.

הסריקה מפיקה תמונה שמאפשרת אבחנה מדויקת מאוד וכך אפשר למנוע נזק שהיה יכול להיגרם אם היה צריך לשבור את הקיר או את המרצפות.

מצלמות תרמיות יכולות לראות גם דרך קירות, מה שהופך אותן לאידיאליות לאיתור נזילות במקומות שקשה להגיע אליהם. כמובן שקרן האינפרא אדום של המצלמה אינה הרסנית, כלומר היא לא פוגעת באזור שמסביב לדליפה בזמן החיפוש אחריה.

מתי כדאי להשתמש בצילום תרמי לאיתור נזילות?

אם הבחנתם ברטיבות בקירות, בלחות, בטחב או בשינויים בצבע של הקיר, סיכוי טוב שיש לכם נזילה. כאשר מתעורר אצלכם חשד שקיימת נזילה, חשוב מאוד לבדוק אותה בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק נוסף. אם דוחים את הטיפול בבעיה, המים לא נעלמים, אלא בדיוק ההפך — הם ממשיכים לחלחל ולהרוס את כל מה שנקרה בדרכם, ויכולים אפילו להפוך את הבית ללא ראוי למגורים. אפשר להשתמש במצלמה תרמית לבדיקת נזילות גם בבתים פרטיים, גם בבנייני מגורים וגם בבנייני מסחר.

איתור נזילה

איך בודקים נזילות מים בבית? הדרכים הטובות ביותר

נזילת מים בבית היא בעיה שקשה להבחין בה כשהיא רק מתחילה. בדרך כלל יעברו כמה ימים ולעיתים אפילו שבועות עד שנשים אלייה לב, אבל גם כשזה יקרה, זה יכול להיות לא לגמרי ברור מה המקור שלה ומאיפה נוזלים המים.

לפני שנספר לכם על דרכים לאיתור נזילת מים בבית, חשוב שתבינו שזו בעיה שלא סובלת דיחוי. המים זורמים להם בנחת אבל אתם משלמים על כל טיפה וטיפה, ולא רק שאתם משלמים על זה, המים יכולים להרוס תשתיות בבית, יכולים לגרום חלילה למחלות כתוצאה מעובש, לפגוע משמעותית בערך הכספי של הבית ועוד כל מני צרות ובעיות שאתם בוודאי רוצים להימנע מהן.

אז אחרי שהבנו שלא צריך להתעלם אלא להיות אקטיביים ולפעול, הנה הדרכים הטובות ביותר כדי לבדוק אם יש נזילות מים בבית:

     השיטה הנפוצה (והזולה ביותר) לבדיקת נזילות מים בבית היא פשוט לבדוק את חשבון המים שלכם. אם שמתם לב שחשבון המים שלכם גדל משמעותית, אז סביר להניח שיש לכם נזילת מים. אתם יכולים גם לסגור את שעון המים שלכם בבית או בדירה, ולראות האם למרות שלכאורה סגרתם את האפשרות של מים לצאת, עדיין קיימת תזוזה בשעון המים. במידה ואכן שעון המים ממשיך לאותת על כך שיש פעילות של מים, כנראה שיש לכם נזילה.

     שיטה נוספת שאתם יכולים להיעזר בה כדי לבדוק אם קיימת נזילת מים בבית היא בדיקת כתמי מים. את כתמי המים אפשר לראות על קירות, תקרות, רצפות ובמקומות נוספים בהם עשויים להיות מים. אם אתם מבחינים בכתמי מים, סביר להניח שיש נזילה שיכולה לנבוע מצינור מים חיצוני או מאחד הצינורות שנמצאים בקיר.

     פתחתם ברז והמים יוצאים בצורה איטית? הזרם במקלחת פתאום נחלש מבלי ששיניתם משהו? לחץ מים נמוך יכול גם הוא להיות מאפיין של נזילה או דליפה של מים, אבל הוא פחות מדויק מהשיטות האחרות.

אם אתם לא מצליחים למצוא כתמי מים או אם שאתם לא בטוחים אם כתם המים נובע מדליפת מים, אז כדאי מאוד להשתמש במצלמה תרמית כדי לבדוק אם יש נזילות מים. מצלמות תרמיות מסוגלות לזהות חום, וניתן להשתמש בהן לאיתור נזילות מים.

אם אתם חושבים שאולי יש לכם נזילת מים אבל אתם לא בטוחים, אז מומלץ ליצור קשר עם מאתר נזילות מקצועי. הוא יעזר בציוד מיוחד כדי לקבוע בוודאות אם מדובר בנזילה או לא.

אם אכן גיליתם כתמי מים או שראיתם את שעון המים ממשיך לעבוד למרות שסגרתם אותו — סיכוי גבוה מאוד שיש לכם נזילת מים, ובמקרה הזה חשוב לתקן את הנזילה בהקדם האפשרי.

איתור נזילות בקירות

איתור נזילות מים ללא הרס — כדאי לפנות למומחים

איתור נזילות מים ללא הרס הוא אפשרי בהחלט כאשר משתמשים במצלמה תרמית.

למצלמות תרמיות יש מספר יתרונות על פני שיטות אחרות לאיתור נזילות, ובמיוחד היכולת שלהן לאתר את מקור הנזילה בלי לגרום נזק לרכוש ובלי שצריך לשבור קירות או מרצפות.

אם אתם מחפשים חברה אמינה המתמחה באיתור נזילות מים ללא הרס, אל תתפשרו על פחות מחברת משי מערכות. אנחנו משתמשים בטכנולוגיית הדמיה תרמית חדישה לאיתור מהיר ומדויק של מקור הנזילה.

איך טיפול מוקדם בנזילות יכול לחסוך לכם הרבה כסף?

טיפול מוקדם בנזילות הוא קריטי על מנת לחסוך בהוצאות. מהנסיון שלנו, ככל שדוחים ומתעכבים עם הטיפול בבעיה, מחמירים אותה יותר והתוצאה יכולה להיות לא נעימה בכלל: צורך לעזוב את הבית למסר ימים או אפילו שבועות, תיקונים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, הרס של רכוש יקר כמו מטבחים ורהיטים… כל זה יכול להמנע אם עושים מההתחלה את הדבר הנכון ופונים לאיש מקצוע שיכול לטפל בבעיה כשהיא עוד קטנה יחסית.

ככל שתקדימו לטפל בנזילה, כך היא תגרום פחות נזק, וחשבון התיקון יהיה נמוך יותר. אל תחכו עד שהבעיה תחמיר — התקשרו אלינו עוד היום ותנו לנו לעזור לכם לטפל בבעיה לפני שהיא תתפתח לבעיה יקרה מאוד.

איתור נזילות דרך הקירות

שתי משפחות שסבלו מנזילות בבית, ואיך כל אחת מהם טיפלה בבעיה

אנחנו רוצים לשתף אתכם בסיפור אמיתי על שתי משפחות שאנחנו מכירים באופן אישי.

המשפחה הראשונה מתגוררת ברמת גן. יום אחד, הילד הקטן התקשר לאמא וסיפר לה שיש בחדר שלו כתם של רטיבות בתקרה. מדובר במשפחה ששתי ההורים בה עובדים ובגלל שלא היה להם זמן להתעסק בזה, הם החליטו לא לטפל בבעיה ולחכות כמה ימים כדי לראות מה קורה עם הכתם הזה, בתקווה שתוך יום-יומיים זה יסתדר.

אבל זה לא הסתדר. 24 שעות אחרי שיחת הטלפון של הילד, התחיל לו טפטוף איטי של מים שהתגבר לא לאט, ולא הרבה זמן אחר כך התחילו ליפול חתיכות מהקיר, והרטיבות התחילה להתפשט לאורך כל התקרה.

הטפטוף הבלתי פוסק (שהיה מלווה בריח רע) מנע מהילד לישון או בכלל להיות בחדר שלו, ורק כעבור שלושה ימים הם פנו אלינו שנפתור להם את הבעיה. לצערנו הנזק כבר היה משמעותי והיה צורך לבצע החלפה של הצנרת בחלק גדול מהתקרה. הם נאלצו ללכת לישון אצל בני משפחה והתיקונים עלו להם כמה אלפי שקלים, שלא לדבר על אי הנוחות.

למשפחה השנייה, תושבי הרצליה, הייתה היכרות מוקדמת איתנו כי ביצענו להם עבודת צנרת קטנה בעבר. האבא שם לב שמצטברת רטיבות מתחת לבלטות בחדר המקלחת, ומיד הרים אלינו טלפון. תוך שעתיים כבר היינו אצלם בבית עם המצלמה התרמית, ובעזרה זיהינו בעיית רטיבות שמקורה בצינור ישן שנשחק עם הזמן. באותו יום הכנו את התשתית הנדרשת, ויום למחרת כבר ביצענו החלפה של הצינור התקול לצינור חדש. בעיית הרטיבות נפתרה והמשפחה שילמה עשירית מהסכום שהיו נאלצים לשלם אם היו דוחים את הפנייה ונותנים למצב להחמיר.

לבחור חברה אמינה ומקצועית לאיתור נזילות בבית

משי מערכות מומחית באיתור נזילות במצלמה תרמית. אנחנו מציעים את שירותינו ללקוחות פרטיים ומסחריים, מגיעים במהירות האפשרית וניגשים לעבוד, בלי לבזבז זמן מיותר על דיבורים. אנשי המקצוע של החברה הם בעלי נסיון רב בטיפול בנזילות והאינטרס שלהם הוא לטפל בבעיה שלכם ביעילות הרבה ביותר ולחסוך לכם כסף וזמן.

אנחנו משתמשים בציוד חדיש ומדוייק, הכל בשביל להעניק לכם — הלקוחות שלנו —  את השירות הטוב ביותר.

איתור נזילות מים במצלמה טרמית

איתור נזילות מים במצלמה תרמית — הדרך החכמה לאיתור בעיות

מצלמות תרמיות הן רב שימושיות ויכולות לעזור במגוון של משימות. הנה חלק מהן:

     איתור עובש נסתר שאי אפשר לראות בעין

     גילוי נזילות בתשתית הצנרת ובעיות אינסטלציה שונות

     איתור רטיבות בחדרי הבית השונים (למשל בשירותים ובמקלחת)

     חשיפת דליפות בגינה או במרפסת

איתור נזילות מים

איך מתמודדים עם נזילות?

איך מתמודדים עם נזילות?
יש צורך באבחון מקצועי ומדויק של מקור הנזילה, אבחון כזה יכול לאתר ברמת דיוק גבוהה את אופי הנזילה ואת הגורם החשוד לנזילה.

ישנם כמה גורמים לחדירת מים לדירה:

א. הגורם הראשון והשכיח ביותר בחדירת מים הוא חוסר באיטום על פני הריצוף או בדופן האמבט, בכדי לאבחן איטום לא תקין מספיקה בדיקה ויזואלית פשוטה, אופן הטיפול בה הוא פשוט יחסית, יש לנקות את הרובה או הסיליקון הישן ולבצע איטום מחדש.

ב. נזק בצנרת המים החמים / קרים: בתהליך איבחון נזילה מצנרת מים אנו נתקין שעון לחץ גליצרין, כך נוכל לדעת האם הצנרת דולפת, במקרה וישנה דליפה אנו נשתמש במצלמה טרמית איכותית לצורך איתור מדויק של מיקום הנזילה.

ג. נזק בקווי דלוחין: כאשר יש חשד לנזק בקווי הדלוחים נבצע חסימה של הקו החשוד ונמלא אותו במים בכדי לראות האם יש המלטות של המים, במידה וכן נחליף את הקו הכושל. במקרה והנזק הוא בצנרת 4" אנו נשתמש במצלמת קו אופטית לאבחן את מקור הבעיה ואופן ההתמודדות איתה.

ד. חדירת מי גשמים: במקרה של חדירת מי גשמים נצטרך לבצע איטום חיצוני לבית ע"י מומחים.

איתור נזילת מים במצלמה אינפרא אדום (מצלמה תרמית) מתחת לבלטה

סתימה בקו ביוב ראשי:

איך מתמודדים עם נזילות?
יש צורך באבחון מקצועי ומדויק של מקור הנזילה, אבחון כזה יכול לאתר ברמת דיוק גבוהה את אופי הנזילה ואת הגורם החשוד לנזילה.

ישנם כמה גורמים לחדירת מים לדירה:

א. הגורם הראשון והשכיח ביותר בחדירת מים הוא חוסר באיטום על פני הריצוף או בדופן האמבט, בכדי לאבחן איטום לא תקין מספיקה בדיקה ויזואלית פשוטה, אופן הטיפול בה הוא פשוט יחסית, יש לנקות את הרובה או הסיליקון הישן ולבצע איטום מחדש.

ב. נזק בצנרת המים החמים / קרים: בתהליך איבחון נזילה מצנרת מים אנו נתקין שעון לחץ גליצרין, כך נוכל לדעת האם הצנרת דולפת, במקרה וישנה דליפה אנו נשתמש במצלמה טרמית איכותית לצורך איתור מדויק של מיקום הנזילה.

ג. נזק בקווי דלוחין: כאשר יש חשד לנזק בקווי הדלוחים נבצע חסימה של הקו החשוד ונמלא אותו במים בכדי לראות האם יש המלטות של המים, במידה וכן נחליף את הקו הכושל. במקרה והנזק הוא בצנרת 4" אנו נשתמש במצלמת קו אופטית לאבחן את מקור הבעיה ואופן ההתמודדות איתה.

ד. חדירת מי גשמים: במקרה של חדירת מי גשמים נצטרך לבצע איטום חיצוני לבית ע"י מומחים.

איתור נזילת מים במצלמה אינפרא אדום (מצלמה טרמית) מתחת לבלטה

צריכה חריגה של מים

איך מתמודדים עם נזילות?
יש צורך באבחון מקצועי ומדויק של מקור הנזילה, אבחון כזה יכול לאתר ברמת דיוק גבוהה את אופי הנזילה ואת הגורם החשוד לנזילה.

ישנם כמה גורמים לחדירת מים לדירה:

א. הגורם הראשון והשכיח ביותר בחדירת מים הוא חוסר באיטום על פני הריצוף או בדופן האמבט, בכדי לאבחן איטום לא תקין מספיקה בדיקה ויזואלית פשוטה, אופן הטיפול בה הוא פשוט יחסית, יש לנקות את הרובה או הסיליקון הישן ולבצע איטום מחדש.

ב. נזק בצנרת המים החמים / קרים: בתהליך איבחון נזילה מצנרת מים אנו נתקין שעון לחץ גליצרין, כך נוכל לדעת האם הצנרת דולפת, במקרה וישנה דליפה אנו נשתמש במצלמה טרמית איכותית לצורך איתור מדויק של מיקום הנזילה.

ג. נזק בקווי דלוחין: כאשר יש חשד לנזק בקווי הדלוחים נבצע חסימה של הקו החשוד ונמלא אותו במים בכדי לראות האם יש המלטות של המים, במידה וכן נחליף את הקו הכושל. במקרה והנזק הוא בצנרת 4" אנו נשתמש במצלמת קו אופטית לאבחן את מקור הבעיה ואופן ההתמודדות איתה.

ד. חדירת מי גשמים: במקרה של חדירת מי גשמים נצטרך לבצע איטום חיצוני לבית ע"י מומחים.

alt="איתור נזילת מים בחצר בעזרת מצלמה טרמית (מצלמה אינפרא אדום)"

הלחמת נחושת:

אנחנו ב-משי מערכות איתור ותיקון נזילות מתמחים בתיקוני צנרת נחושת, אנו מבצעים הלחמה מקצועית נקיה ואיכותית עם מוט הלחמה העשוי מ-30% כסף, אנחנו לא משתמשים במוטות בדיל פשוטים. אנחנו נותנים לכל הלחמת נחושת 10 שנים אחריות לכל נקודות הלחמה.

איתור נזילת מים מתחת לבלטה בעזרת מצלמה טרמית (מצלמה אינפרא אדום) והלחמת צינור נחושת

משי מערכות — המומחים שלך לאיתור נזילות במצלמה תרמית

כאשר בוחרים חברה לאיתור ותיקון נזילות המים שלכם, חשוב לבחור חברה אמינה ומקצועית.

משי מערכות היא חברה מובילה לשירותי צילום תרמי לאיתור נזילות ופועלת בתחום כבר למעלה מ-10 שנים. אנחנו משתמשים רק בטכנולוגיה העדכנית ביותר והצוות שלנו מוכן לעשות כל מה שצריך בשביל שתוכלו לחזור למסלול החיים הנורמלי שלכם. אנחנו גם שמחים לענות לכל שאלה ולהסביר לכם כל דבר שתרצו לדעת, כי אנחנו מאמינים שכאשר מבינים את התמונה הגדולה, קל יותר לבחור בפתרון הנכון.

איתור נזילות מקצועי

מסקנות

לסיכום, איתור נזילות עם מצלמה תרמית היא דרך מתקדמת וחסכונית לאיתור נזילות, והיא נחשבת בצדק לשיטה המובילה והטובה ביותר לאיתור נזילות. היתרון הגדול של המצלמה הזו הוא היכולת שלה לראות את מקור הנזילה מבלי לגרום נזק.

אם אתם זקוקים לחברה אמינה ומקצועית לאיתור נזילות בבית או בעסק, אל תסכימו לשום הצעה לפני שבדקתם איתנו במשי מערכות. אנחנו חברה שבאמת מבינה בתחום האינסטלציה והצילום התרמי, וכמו שעזרנו למאות לקוחות שהרגישו חסרי אונים, אנחנו יכולים לעזור גם לכם.