איתור נזילות בהרצליה

אצלנו במשי מערכות, מציעים שירותי איתור ותיקון נזילות במבנים. מה מייחד את משי מערכות משאר החברות שמציעות שירות דומה? אנחנו מאמינים ששירות טוב לא נגמר רק באיתור הנזילה או בתיקונה – אלא מעבר לכך. משי מערכות דואגת ללקוחותיה גם לאחר התיקון ומציעה שירותים משלימים, למשל בדיקת שמאי, שיכול לאמוד את הנזק הנגרם כתוצאה מהנזילה. המטרה שלנו היא ללוות את הלקוח ולהעניק לו שירות מקיף ומעמיק ככל האפשר. גרים באזור השרון ואתם חושדים שיש לכם נזילה בבית? אנחנו נסייע לכם להתמודד עם הבעיה, שלב אחר שלב.

איתור נזילות בבית – מה צריך לדעת?

מדוע נוצרת נזילה בקירות הבית? באיזו תקופה כדאי לבצע בדיקה? ומה עושים כאשר חושדים שגילינו נזילה? ישנן שאלות רבות העולות בפני אנשים ללא עין מקצועית, ולכן חשוב לנו ללוות אתכם יד ביד בשלבים לאיתור הנזילה. אז מה צריך לדעת על נזילות ברחבי הבית? במאמר הבא אנחנו נדריך אתכם צעד צעד בתהליך האיתור.

מדוע נגרמת רטיבות במבנה?

ידוע כי רטיבות היא בעיה נפוצה בכל מבנה החשוף לנזקי מזג האוויר והכולל בתוכו מערכות אינסטלציה. ישנן סיבות רבות להיווצרות נזילות, וביניהן:

 • התיישנות מבנים
 • חדירת מי גשמים
 • איטום לוקה בחסר או ישן
 • סדקים או שברים בצינורות


במבנים בהם מתגוררים מספר דיירים, ייתכן כי נזילה שמתרחשת בבתים השכנים תחדור ותגיע לבתי השכנים. לעיתים, סימני הנזילה מוסתרים על ידי חיפויי קיר כגון קרמיקה או זכוכית, וגם רהיטים המוצמדים לקירות ולריצוף. מומלץ לבצע בדיקות לאחר עונת החורף, מכיוון שעונת חורף גשומה ורוויית משקעים עשוייה לגרום להתפרצות של נזילות במבנים.

השאירו פרטים לאיתור נזילות

איך לאתר נזילות בעין שאינה מקצועית

צינורות מים נמצאים בכל מבנה ומוחבאים היטב בין כתלי הבניין, ולכן נזילת מים נחשבת לבעיה נפוצה במבנים. נזילה יכולה להתרחש בכל מיקום במבנה, הן ברצפה והן בתקרה, ועל כן יש לבצע בדיקה מעמיקה בכל פינות הבית. איך בכלל מגיעים למצב שמגלים את הנזילה? ישנם מקרים בהם הנזילה מתגלה רק לאחר שנגרם נזק רב במיקום שלה, כלומר, לאחר שהיא מתפרצת. ישנם מספר צעדים בהם תוכלו לנקוט כדי לנסות ולאתר נזילה באופן אישי.

סימנים נפוצים לקיומה של נזילה

סימנים נפוצים שיכולים להעיד על קיומה של נזילה אפשרית:

 • כתמים רטובים על הקירות או הרצפות
 • סימני עובש, טחב ופטריות
 • ריח של עובש וטחב
 • קילופים בקיר ובצבע המרוח עליו


סימן נוסף שיכול לעורר חשד של נזילה הוא חשבון מים שונה מהרגיל ופעילות חשודה של מונה המים, ולכן מומלץ לבדוק מידי פעם את שעון המים ואת פעילותו. ברור לנו כי אדם שאינו מומחה בבדיקת נזילות לא תמיד יגלה אותן בזמן, ולכן ההמלצה שלנו היא – להיעזר באיש מקצוע, לשם כך אנחנו כאן!

איתור נזילות במצלמה טרמית ועוד

על מנת לאתר נזילה המוחבאת בין הקירות, יש לשבור חלק מהקיר, ולפעמים גם לפרק אריחים או קרמיקות בחדרי שירותים ואמבטיה. החשש של בעלי הבית לפרק קירות או אריחים מובן לגמרי, שכן במידה והנזילה לא נמצאת, נגרם נזק. קשה לאתר נזילה בתחילת דרכה ללא סימנים פיזיים, ועל כן, ברשותינו מספר פתרונות עבור מקרים הקשים לזיהוי; צילום טרמי, איתור בגז ואיתור תשתיות.

ישנן מספר דרכים יעילות לאיתור נזילות סמויות

 • טכנולוגית צילום טרמי נחשבת לאחת הדרכים היעילות לאיתור נזילות סמויות במבנים. הצילום הטרמי מתבצע על בסיס חיישנים שמזהים הבדלי טמפרטורות ברמה מדויקת.
 • איתור חיצוני באמצעות גז – החדרת תערובת גז ומעבר על תוואי הצנרת בעזרת מכשיר ייעודי. המכשיר "מריח" את התנדפות תערובת הגז ומסייע לאיתור תקלות.
 • איתור תשתית מים בעזרת ציוד העובד על תדרי רדיו. במסגרת בדיקה זו, מחדירים סיב מיוחד אל הצנרת, המחובר למשדר, ועוברים על תוואי הצנרת תוך כדי ביצוע מיפוי. בדיקה זו מתאימה גם לצנרת מים וגם לתשתיות ביוב.

מגוון מומחים לאיתור נזילות

במשי מערכות מעסיקים את מגוון המומחים לאיתור נזילות בהרצליה ובאזורים נוספים בשרון ובמרכז הארץ. הפרמטרים החשובים ביותר עבורינו הם צוות מיומן ומנוסה בתחום האיתור והטיפול. הצוות שלנו יודע לאתר את הנזילה בעזרת מגוון כלים טכנולוגיים מתקדמים, בצורה שתאפשר דיוק מירבי. לאחר שלב האיתור, מגיע שלב התאמת הטיפול והתיקון. חשוב לציין כי טיפול בנזילה לא מסתיים רק באיטום המקור הנוזל – ישנם טיפולים משלימים אותם יש לבצע לאחר שלב האיטום. כמו כן, יש לטפל בנזק הנגרם למבנה כתוצאה מהתיקון.

איתור נזילות בהרצליה והסביבה

משי מערכות פועלת במגוון אזורים בארץ, ומאז 2011 מעסיקה מומחים שמשרתים במיומנות את תושבי השרון והמרכז, ועד חיפה בצפון. אנשי המקצוע העובדים עם משי מערכות הם למודי ניסיון, ויודעים לטפל ביעילות עם מגוון בעיות בהן הם נתקלו לאורך השנים.

✔️ המומחים שלנו יתנו מענה יעיל ושירות מלא לכל סוגי הכשלים שבמערכות האינסטלציה.

✔️ אמינות ומקצועיות חרוטים על דגלנו, ונשמח לסייע לכם לאתר את הנזילה, ובמקרה הצורך גם לאטום אותה כראוי.

✔️ עם השנים, הכרנו ואספנו מקבץ של בעלי מקצוע בתחום, שיכולים להמשיך ולסייע בטיפול מקיף ובבעיות נלוות שעשויות להיווצר בתהליך נזילה- כגון שמאים, מייבשי רצפות, מומחים לפרקטים ולגבס, צבעים, חשמלאים ועוד.

שירותי איתור נזילות בהרצליה עם משי מערכות

למדנו כי נזילות יכולות להפתיע בעלי בתים בכל תקופה ובכל זמן, והן יכולות להיות סמויות ולגרום לנזק משמעותי שיתפרץ לאחר זמן. על מנת לטפל כראוי בנזילות, כדאי לנסות ו"לתפוס" אותן לפני שלב ההתפרצות. חושדים שיש לכם נזילה בבית? נשמח לספק לכם שירותי איתור נזילות בהרצליה והסביבה באופן מקצועי, סבלני ומתוך ניסיון למוד שנים. נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם לשפר את מצבו הפיזי של ביתיכם במינימום מאמץ ובמקסימום איכות.